dosszié
A 74. cannes-i filmfesztiválon nagy létszámmal szerepelnek magyar alkotások: A feleségem története, Enyedi Ildikó filmje a Hivatalos…
továbbhír
Hatodik alkalommal kapott meghívást magyar film a cannes-i filmfesztivál felújított alkotásokat bemutató Cannes Classics válogatásába. A július 6-án…
továbbmagazin
1984. május 3-án debütált a magyar mozikban Mészáros Márta Napló-tetralógiájának első darabja. A Napló gyermekeimnek árván maradt főhőse, Juli a 2.…
továbbmagazin
Rendhagyó, a hét vége előtt jelentkező tévéajánlónkat a csatornák 1956 hatvanadik évfordulójára kitűzött műsorai alapján állítottuk össze. Az ünnepi…
továbbmagazin
Talán nincs is jobb érzés, mint a karácsonyfa fényénél, zizegő szaloncukros papírok hangjának kíséretében, néhány szelet finom bejglivel és egy…
továbbfilmrészletek
A felszabadulás után visszatér a Szovjetunióból az emigráns magyar család, vagyis akik megmaradtak belőle: a nagyszülők és Juli. Magdához költöznek,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié